Producenci

Sonda

Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
 

Kontakt

 
 
EKOlogicznie
ul. Wilkanów 149,
57-500 Bystrzyca Kłodzka,
woj. dolnośląskie,

Tel.: 695 742 957,
Email: biuro@ekologicznie.net.pl

Adres sklepu stacjonarnego: EKOlogicznie
ul. Strażacka 13A box 12,
57-500 Bystrzyca Kłodzka

Pn - Pt: 8:00 - 18:00,
Sob: 9:00 - 13:00,
 

Czym jest żywność ekologiczna?

Pojęcie „żywność ekologiczna” ostatnio stało się bardzo modne w kontekście nie tylko zdrowego odżywiania się, ale stylu życia, który wiąże się z poszanowaniem natury w wielu aspektach codziennego życia. Bycie eko to korzystanie z produktów, które nie zagrażają środowisku i są bezpieczne dla zdrowia. Ekologiczna żywność dedykowana jest zwłaszcza pewnej grupie konsumentów. Produktami ekologicznymi online lub kupowanymi w tradycyjny sposób najczęściej zainteresowane są osoby, które mają ponad 30 lat, zarabiają minimum średnią krajową. Do tego w świadomy sposób dbają o zdrowie. Amatorami ekologicznych produktów są również m.in. matki karmiące i wychowujące małe dzieci czy zwolennicy ochrony środowiska.


Ekologiczna żywność


Prowadzony przez nas sklep z ekologiczną żywnością jest miejscem, gdzie można zaopatrzyć w artykuły spożywcze powstające bez dodatku nawozów sztucznych i pestycydów, których nadmiar jest bardzo szkodliwy dla organizmu człowieka. Eko produkty podlegają wielu specjalnym zasadom podczas produkcji, przetwórstwa, pakowania, transportu oraz przechowywania. Żywność ekologiczna pozbawiona jest także produktów modyfikowanych genetycznie (GMO).


Zwierzęta hodowane w ekologicznych gospodarstwach muszą być odpowiednio karmione oraz przebywać w ściśle określonych warunkach. Specjalnemu traktowaniu podlegają rośliny oraz gleba, na której rosną.

Euro-liść i inne informacje na etykiecie

Co warto wiedzieć o ekologicznej żywności? Na co zwrócić uwagę, kiedy już znajdziemy ją na sklepowej półce? Produkty ekologiczne online muszą posiadać odpowiednie certyfikaty unijne. Wynika to z zasad wytwarzania żywności ekologicznej określonych w rozporządzeniach wydawanych przez Unię Europejską. Dlatego wszystkie produkty, które znajdują się w naszym sklepie internetowym, muszą spełniać poniższe wymogi.


W krajach Unii Europejskiej wprowadzono system kontroli i certyfikacji produkcji ekologicznej, którego wyrazem jest m.in. graficzny, wspólnotowy znak: zielony euro-liść i napis: „Rolnictwo ekologiczne” umieszczony na etykiecie produktu. Ponadto eko produkty, które trafią do tradycyjnego czy internetowego sklepu ekologicznego, powinny zawierać też takie informacje na etykiecie jak:

  • nazwę produktu,
  • nazwę i numer przypisany do jednostki certyfikującej (sprawdzającej i przyznającej certyfikaty ekologiczne), której podlega producent,
  • nazwę i adres producenta, bądź właściciela lub sprzedawcy produktu,
  • znak identyfikacyjny partii towaru.

Zdarzyć może się także, że na opakowaniu pojawi się napis „Rolnictwo ekologiczne – system kontroli WE” oraz wspólnotowy znak „Rolnictwo ekologiczne”. Wówczas oznaczać to będzie, że przynajmniej 95% jego składników wyprodukowano metodami ekologicznymi. Potwierdzać też będzie to, że produkty nadzorowane były przez specjalistów w czasie procesu produkcyjnego i przygotowano je zgodnie z obowiązującymi zasadami. Takie wyroby ponadto są sprzedawane bezpośrednio przez producenta. Do nabycia są także w zamkniętych, zabezpieczonych i oznakowanych opakowaniach.

Więcej cennych składników w żywności ekologicznej

Tym, czym wyróżnia się ekologiczna żywność, jest zdecydowanie większa ilość witamin, minerałów, białek, węglowodanów i cennych składników w porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku, a produkowanych w sposób konwencjonalny. W eko produktach nie ma mowy o tym, aby pojawiły się także jakiekolwiek toksyczne substancje chemiczne. W procesie ich produkcji bowiem zabronione jest stosowanie jakichkolwiek środków takich jak np. barwniki, konserwanty, stabilizatory, emulgatory, przeciwutleniacze czy inne dodatki mające na celu „ulepszenie” danego
artykułu spożywczego. Przy przygotowywaniu ekologicznej żywności zastosować można różne mechaniczne, fizyczne, termiczne czy fermentacyjne metody, jednak tak, aby zachować jak najwięcej naturalnych składników.


Nasz internetowy sklep ekologiczny zaproponować może wiele bogatych wartościowo produktów. W ekologiczną żywność zaopatrujemy się na co dzień u producentów, przetwórców i importerów, którzy na wszystkich etapach produkcji zastosowali naturalne metody.


Zdrowe jedzenie

EKOlogicznie – całodobowy sklep online

Nasz internetowy sklep z ekologiczną żywnością z pewnością wpisze się w oczekiwania amatorów tego typu stylu życia i odżywiania się. Przez całą dobę można składać zamówienia na wybrane przez siebie produkty. Profilaktyka zdrowotna bazująca na produktach ekologicznych online z pewnością już w niedalekiej przyszłości zaowocuje lepszym samopoczuciem czy większą odpornością organizmu. Inwestycja we własne zdrowie jest bardzo dobrym działaniem.


Biorąc pod uwagę jak różnorodna może być żywność ekologiczna, uruchomiony przez ans sklep internetowy postawił sobie za cel dostarczenie jak najbogatszego wachlarza produktów. Dlatego w ofercie dostępne są zarówno warzywa, owoce, soki, napoje, dżemy, konfitury, jak również produkty mączne, przyprawy, herbaty, oleje, słodkości, bakalie i wiele innych eko-produktów.

Co warto kupować w sklepie z ekologiczną żywnością?

Biorąc pod uwagę, że w sklepie z żywnością ekologiczną dostępny jest bogaty asortyment produktów, wybór najlepszych z nich może stwarzać mały kłopot. Jednak przede wszystkim warto wsłuchać się w pierwszej kolejności w potrzeby własnego organizmu. Na pewno w każdej diecie ważnymi elementami są warzywa i owoce. Ekologiczne posiadają znacznie więcej witaminy C i minerałów. Nasz sklep internetowy poleca zarówno świeże warzywa i owoce, jak i różne przetwory z nich. W ramach ekologicznej żywności warto też sięgnąć po pozbawione barwników, stabilizatorów i konserwantów soki oraz napoje. W każdej kuchni przydać się może zarówno mąka z ekologicznie uprawianych zbóż, jak i olej wyciskany mechanicznie, bez dodatku rozpuszczalników. Zapraszamy do szczegółowego przejrzenia naszej oferty żywności ekologicznej. Chętnie doradzimy każdemu klientowi! W sklepie internetowym z eko-żywnością możemy zaproponować wiele cennych produktów!  

 
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

{nocache:5ca56eabf0d74974a668b7e8a3eed830#0}
Click Shop | Hosting home.pl