Producenci

Sonda

Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
 

Kontakt

 
 
EKOlogicznie
ul. Wilkanów 149,
57-500 Bystrzyca Kłodzka,
woj. dolnośląskie,

Tel.: 695 742 957,
Email: biuro@ekologicznie.net.pl

Adres sklepu stacjonarnego: EKOlogicznie
ul. Strażacka 13A box 12,
57-500 Bystrzyca Kłodzka

Pn - Pt: 8:00 - 18:00,
Sob: 9:00 - 13:00,
 

Zdrowe produkty

Osobom, którym zależy na tym, aby być zdrowym i pełnym energii, wystarczy często zmiana diety i ruch. W tym pierwszym przypadku można skorzystać z wielu kulinarnych pomysłów i urozmaicać nimi codzienne menu. Konsumenci mają też do dyspozycji niezwykle szeroki wybór zdrowych produktów, pochodzących z ekologicznie prowadzonych gospodarstw rolnych czy firm, które postawiły na ekoprodukcję. Wystarczy tylko zajrzeć do sklepu ze zdrową żywnością, aby zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły spożywcze – wartościowe i poprawiające ogólne samopoczucie fizyczne. Jak więc powinno wyglądać racjonalne odżywianie się, aby przyniosło oczekiwany przez nas skutek? Oto kilka porad, które warto zastosować.


Warzywa
1. Ekologiczna żywność – sięgnij po większą porcję cennych składników

Zamiast sięgać po przetworzone i sztuczne produkty (wszelkie fast foody i gotowe dnia), lepiej zaopatrzyć się w zdrowe produkty. Ich dostępność dziś jest nie tylko prosta, ale również szybka. Bio żywność można zamówić przez Internet i praktycznie z dnia na dzień włączyć do swojego menu. Sięgając po ekologiczną żywność, zyskujemy większą niż w przypadku konwencjonalnej żywności porcję witamin, minerałów i innych składników odżywczych potrzebnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Bio produkty powstają w wyniku naturalnej metody produkcji. To żywność, która oznakowana jest zielonym liściem z gwiazdkami na brzegach – unijnym symbolem graficznym, potwierdzającym, że jest to produkt ekologiczny. Ponadto posiada na etykiecie informację o tym, kto jest jej producentem oraz o firmie, która przyznała ekologiczny certyfikat.

Zdrowe produkty powstające w ekologicznej produkcji nie powinny więc zawierać sztucznych konserwantów, stabilizatorów, wzmacniaczy smaku czy zapachu, tylko być naturalnie przetwarzane.

2. Pięć posiłków dziennie – korzystaj z różnych grup pokarmowych

Zdrowe odżywianie to 5 regularnie spożywanych posiłków w ciągu dnia. O tym, że warzywa i owoce powinny stanowić podstawę zdrowego odżywiania pewnie nie trzeba nikomu przypominać. To produkty, które zawierają wiele cennych składników odżywczych. Regularne (najlepiej kilka razy dziennie) spożywanie warzyw i owoców wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Dzięki nim obniżyć można ciśnienie krwi, cholesterol czy zmniejszyć wystąpienie cukrzycy, miażdżycy, zawału serca, a nawet niektórych nowotworów.

Pod pojęciem zdrowych produktów kryje się dziś wiele artykułów, które można zastosować w codziennym menu. Warto je maksymalnie urozmaicać i wprowadzać do jadłospisu różne produkty zbożowe (pieczywo makarony, kasze), mleczne (mleko i jego przetwory), mięsa i ryby oraz ich przetwory, a także jajka. Z każdej z tych grup można znaleźć propozycje eko produktów, czyli takich, które powstały właśnie bez użycia pestycydów, rakotwórczych metali ciężkich czy różnego rodzaju konserwantów i innych „ulepszaczy”, zawierających mniej tłuszczów niż konwencjonalne artykuły spożywcze. W diecie – oprócz sezonowych warzyw i owoców, szczególne znaczenie mają również ryby, bogate w kwasy Omega3.


Zestaw zdrowych warzyw
3. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Podstawą każdej diety jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. Można w tym przypadku skorzystać z takich BIO produktów jak naturalnie produkowane soki i napoje. Wytwarzane ekologicznymi metodami zachowują cenne witaminy, węglowodany i inne składniki. Ponieważ dziennie (z moczem, kałem, potem) tracimy ok. 2,5 litra wody z naszego organizmu, przynajmniej tyle musimy uzupełnić właśnie wodą oraz innymi napojami. A najlepiej jeśli nawet mamy litrową „nadwyżkę” – zwłaszcza w letnie, gorące dni.

Pamiętaj, że do zdrowotnych produktów zaliczana jest także herbata owocowa czy ziołowa.

4. Słodycze w ograniczonym wymiarze

Nawet słodycze mogą być zdrowymi produktami – pod warunkiem, że ich składniki pochodzą z upraw ekologicznych objętych certyfikatem kontroli. Dotyczyć to może np. cukru trzcinowego, tłuszczu kakaowego czy syropu glukozowego. W zastępstwie za czekoladę, cukierka czy lizaka można skusić się na suszone owoce, bakalie czy orzechy, które są bardzo smacznym substytutem. To przysmaki, które również występują jako eko produkty i w sprzedaży posiada je praktycznie każdy sklep z zdrową żywnością. Lepiej zaopatrzyć w propozycje z takiego miejsca, zwłaszcza jeśli zmagamy się z nadwagą czy cukrzycą.


"Zbożowe
5. Sól nie jest Twoim najlepszym przyjacielem

Niestety mamy nawyk dosalania praktycznie wszystkiego, co się da. Ziemniaki na obiad, pomidory na kanapce, kotlety… Ta lista pewnie mogłaby być znacznie dłuższa. Zapominamy nawet o tym, że sól znajduje się również w wielu produktach spożywczych jako ich naturalny składnik. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby spożywanie chlorku sodu ograniczyć do maksymalnie 5 gramów (czyli małej łyżeczki) dziennie. Lepiej więc doprawiać dania innymi przyprawami czy ziołami, które można wyszukać również w sklepie ze zdrowymi produktami.

6. Gotowanie i pieczenie lepsze niż smażenie

Korzystając z wartościowych składników, jakie znajdują się w BIO żywności, warto zadbać o to, aby spożywać je w gotowanej czy pieczonej formie. To znacznie zdrowsza alternatywa dla naszego organizmu. Smażenie – mimo iż jest jedną z najszybszych i najprostszych „obróbek” mięsa czy innych produktów – to często używanie pustych kalorii, gdyż nasze danie nasiąka np. zbędnym tłuszczem czy ulatniają się z niego cenne witaminy lub inne składniki.

Zmiana nawyków żywieniowych nie jest prostym zadaniem. Można stać się jednak bardzo… smacznym wyzwaniem. Wiadomo, że z dnia na dzień nikt nie jest w stanie w 100 procentach przewrócić swojego menu do góry nogami. Cała jednak przyjemność w tej kulinarnej zabawie polega na tym, aby wprowadzać do niego różnorodne zdrowe produkty, najlepiej pochodzące z ekologicznej produkcji. Dzięki takim urozmaiceniom nie będzie mowy o nudzie w jadłospisie.

Chcesz wyposażyć się w zdrowe produkty? Zapraszamy więc do Ekologicznie.net.pl. Domeną naszego sklepu są ekologiczne produkty, które zamawiamy u znanych i certyfikowanych producentów z całego świata. Jeśli chcesz się przekonać, jakie zdrowe produkty może Ci zaproponować nasz sklep – zajrzyj do naszej oferty! Wyszukasz tu wiele artykułów spożywczych spełniających eko-wymogi.


Jabłka rosnące na drzewie

 
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

{nocache:5ca56eabf0d74974a668b7e8a3eed830#0}
Click Shop | Hosting home.pl